На Сумщині «Кожен голос – важливий!»

1798668_742322735803390_4310111025439461902_n

У Сумській області закінчилася просвітницька кампанія «Кожен голос важливий», що ставила собі за мету роз’яснити, як голосувати на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року тим, хто не вдома. В першу чергу, це стосувалось вимушених переселенців з АРК та з зони АТО. Також дана проблема зачіпала й людей, які перебувають у відрядженні, і студентів, які в день голосування не зможуть поїхати додому, на місце їхньої офіційної реєстрації тощо. Такі ситуації обумовили необхідність в проведенні інформаційної роботи серед виборців стосовно того, як вони можуть тимчасово змінити місце голосування, як перевірити себе у списках виборців та як бути включеним у списки виборців тієї дільниці, яка є максимально наближеною до місця перебування громадянина в день виборів.

journalists and the public_2Нагадаємо, що кампанія на території Сумської області розпочалась з круглого столу 1 жовтня, що зібрав до обговорення чиновників та вимушених переселенців. Як наслідок, вдалось зібрати точки локального скупчення громадян з АРК та сходу України і залучитись сприянням органів місцевого самоврядування та відділів ведення Державного реєстру виборців. Наступним кроком були візити на місця проживання цільової аудиторії.

Активістам ГО «Центр підтримки громадських ініціатив» та РНГО “Центр соціального партнерства” вдалось далось відвідати та розповісти про можливість зміни виборчої адреси переселенцям в Сумах, Лебедині, Сумському, Роменському, Недригайлівському, Кролевецькому районах. Всього було охоплено до 200 чоловік різного віку.

10723232_743954688973528_1033144509_n

Після розмов із людьми, було вирішено створити організований центр допомоги вимушеним переселенцям, який базуватиметься в обласному центрі та «акумулюватиме» потреби та по мірі можливостей допомагатиме їх вирішувати. На сприяння в цій справі відразу пішов Громадський фонд «Суми», який вже працює в напрямку допомоги бійцям АТО і зголосився допомагати як ресурсно, так і інформаційно. Схема роботи вже запущена і приносить свої плоди – ліки та теплий одяг отримали діти та дорослі, що проживають «під крилом» церкви «Ковчег». Надалі є плани по розширенню мережі допомоги. Бо всі ми – українці, зі сходу чи заходу.Залишити відповідь