Перспективи прийняття Виборчого кодексу та забезпечення відкритості Державного реєстру виборців

У вівторок 19 квітня о 13.00 у Сумському прес-клубі відбулась публічна дискусія нам тему «Перспективи прийняття Виборчого кодексу та забезпечення відкритості Державного реєстру виборців». Організатор – Всеукраїнська громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив».

Dyskusiya

У дискусії взяли участь громадські активісти, представники органів ведення Державного реєстру виборців, представники політичних партій, ЗМІ. Головними спікерами заходу стали:

1. Володимир Піньковський, експерт Центру підтримки громадських ініціатив.

2. Москаленко Анатолій, начальник Відділу ведення Державного реєстру виборців Сумської районної державної адміністрації

3. Олександр Чернадчук, громадський діяч, юрист

Під час обговорення виникало чимало нарікань на недосконалість чинного законодавства в сфері виборчого права, але навіть пропозиції до змін діючих законів були сприйняті скептично. Зокрема громадські активісти Зінченко Дмитро та Дмитро Шестерньов відразу приділили увагу відсутності гарантій того, що після змін до законодавства, запропонованих Центром підтримки громадських ініціатив, наступні зміни не зведуть всі старання нанівець. Останній навіть запропонував мораторій на внесення змін до Виборчого кодексу.

У свою чергу Москаленко Анатолій запропонував прибрати з Державного реєстру виборців відмітку «НСП»(неспроможній самостійно пересуватись), як дискримінаційну, адже всі люди рівні. Окрім того, в законодавстві чітко прописано можливість реалізувати своє виборче право через написання заяви до дільничої виборчої комісії. Окремо акцентувалась увага на питанні внутрішньо переміщених осіб – в ході дискусії прозвучав сумнів стосовно потреби внесення змін до виборчого законодавства. За думкою експертів, дане питання є тимчасовим і його можна цілком врегулювати за допомогою постанови Кабінету Міністрів України.

дискусія

За задумом, акумульовані на заході думки та пропозиції будуть використані для доопрацювання змін. Надалі в планах організаторів залучити партнерів(експертів, народних депутатів, представників ГО та місцевого самоврядування) через підписання Меморандуму про співпрацю, що зацікавлені в питанні реалізації виборчої реформи, у частині змін до законодавства, що регулює діяльність Державного реєстру виборців.

Детальніше про кампанію можна дізнатись на www.cisc.org.ua або в регіонального координатора ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» – Владислав Діброва, тел. (066) 924-01-03, Email: vladyslav.dibrova@gmail.com

 Залишити відповідь